Pudełka wysuwane z tektury i kartonowe pudełka szufladkowe: opakowania premium do prezentacji produktów

Start - Pudełka wysuwane z tektury i kartonowe pudełka szufladkowe: opakowania premium do prezentacji produktów
Pudełka wysuwane i pudełka szufladowe - producent Warszawa | Irbox
Pudełka szufladkowe z nadrukiem i branding opakowań, producent Irbox | Warszawa

Pudełka wysuwane i pudełka szufladkowe, znane również jako pudełka zapałkowe, to eleganckie opakowania wykonywane zazwyczaj ze sztywnej tektury, która jest oklejana zadrukowanym papierem, papierem ozdobnym. Często są wykonane z kartonów i papierów kraftowych. Charakteryzują się solidną i stabilną konstrukcją, w której denko wysuwa się z dobrze dopasowanej nasuwki. Te personalizowane opakowania mają elegancki i wyrafinowany wygląd, co sprawia, że są idealne do ochrony i prezentacji produktów premium lub luksusowych.

Przeznaczeniem wysuwanych pudełek jest przede wszystkim prezentacja produktów luksusowych takich jak: akcesoria, biżuteria, kosmetyki, produkty prezentowe i wiele innych. W Irbox specjalizujemy się w produkcji niestandardowych pudełek szufladkowych na indywidualne zamówienia naszych Klientów. Jeżeli szukasz zaufanego i doświadczonego producenta opakowań, zobacz nasze Portfolio i koniecznie skontaktuj się z nami, aby uzyskać pomoc w zaprojektowaniu i wyprodukowaniu idealnego pudełka dla Twojego produktu.

Wypełnienia i wkładki do pudełek wysuwanych

W produkcji niestandardowych pudełek wysuwanych wybór odpowiedniego wypełnienia i wkładki często odgrywa kluczową rolę w poprawie zarówno estetyki, jak i funkcjonalności opakowania. Istnieje wiele różnych opcji, które mogą zaspokoić różne preferencje i wymagania dotyczące produktów. Możemy wybrać luksusowe aksamitne poduszki, które emanują elegancją i zapewniają optymalną ochronę delikatnych przedmiotów, a także ekologiczne i nadające się do recyklingu wkładki z kartonu, które są częścią zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych. Możliwości są naprawdę różnorodne.

Wkładki piankowe lub wkłady z gąbki mogą być dostosowane do bezpiecznego ułożenia i amortyzacji produktów, zapewniając tym samym ich bezpieczeństwo podczas transportu. Co więcej, możliwość dostosowania wkładek do konkretnych wymiarów i kształtów przedmiotów doda opakowaniu wyjątkowego i spersonalizowanego charakteru, sprawiając, że staje się ono nie tylko ochronnym pojemnikiem, ale także atrakcyjną wizytówką zawartości pod względem wizualnym. Bez względu na to, czy preferujemy minimalistyczny design, czy też bardziej ekscytującą prezentację, wybór odpowiednich wypełnień i wkładek daje nam nieograniczone możliwości kreatywne w przypadku niestandardowych sztywnych pudełek.

Pudełka wysuwane: 4 różne sposoby otwierania opakowania

1. Niestandardowe pudełka wysuwane otwierane za pomocą tasiemki

Pudełka wysuwane są otwierane poprzez wysunięcie wewnętrznej szuflady z jednej strony zewnętrznego etui, wymaga to pociągnięcia uchwytu przymocowanego do szuflady lub wypchnięcia jej z drugiej strony rękawa. Ponieważ druga strona rękawa jest zwykle zamkniętą ścianą, takie pudełko można otworzyć tylko z jednej strony. Uchwyt przymocowany do szuflady zazwyczaj jest wykonany z tasiemki lub wstążki, jest to najpopularniejszy sposób na wyciągnięcie szuflady z wysuwanego opakowania. Dostępne są różne kolory i style wstążek, które można dopasować do niestandardowego nadruku i wykończenia.

2. Kartonowe pudełka szufladowe z uchwytem ze sznurka

W przypadku pudełek produkowanych z surowych brązowych papierów kraftowych możesz zdecydować się na wykonanie uchwytu ze sznurka. Lniany sznurek w kolorze podobnym do naturalnego koloru papieru Kraft, użytego do oklejenia pudełka, zapewni bardzo stylowy i naturalny wygląd. Jeżeli dodatkowo zdecydujesz się na niestandardowy czarny nadruk logo na górze nasuwki, otrzymasz nie tylko bardzo estetyczne i przyciągające uwagę, lecz także bardzo ekologiczne opakowanie. Tego rodzaju eleganckie pudełko z szufladką z papieru Kraft doskonale sprawdzi się do pakowania wyjątkowych produktów i kolekcji, na przykład ekologicznych kosmetyków i innych eko produktów.

Pudełka wysuwane i pudełka szufladkowe - rodzaje otworów i sposoby otwierania

3. Wysuwane pudełka szufladkowe z wycięciem na palec

Niektórzy Klienci preferują uchwyt w postaci otworu na palec zamiast dodatkowej wstążki lub sznurka przy szufladce pudełka, co ułatwia jej wyciąganie. Jednakże, w tym przypadku półokrągły otwór w szufladzie powoduje, że pudełko nie jest całkowicie zamknięte. Pudełka ze sztywnej tektury introligatorskiej, oklejane są papierem ozdobnym, kraftowym lub zadrukowanym. Półokrągły otwór na palec na krawędzi szufladki odsłania wewnętrzną tekturę na przyciętym brzegu. Mimo że taki wygląd może nie wszystkim przypaść do gustu, technologicznie jest to nieuniknione. Jeśli akceptujesz ten fakt, to tego rodzaju wycięcie na palec stanowi dobrą opcję.

4. Pudełka zapałkowe otwierane z obu stron, bez dodatkowego uchwytu

Nie ważne, czy jest to wstążka, sznurek czy wycięcie na palec, wszystkie te formy otwierania są odpowiednie dla pudełek z szufladką, które otwierają się tylko z jednej strony. Jeśli jednak nasuwka otwiera się z obu stron, nie potrzebny jest dodatkowy uchwyt do wyciągnięcia szuflady – można ją wypchnąć z drugiej strony nasuwki. Taka konstrukcja przypomina pudełko zapałek, dlatego pudełka takie często nazywane są zapałkowymi.

5 najważniejszych cech wysokiej jakości pudełek szufladkowych

  • Wytrzymałość: Pudełka wysuwane produkowane są ze sztywnej tektury o grubości 1,5 – 2 mm, co pozwala im wytrzymać wagę produktu i chronić go przed uszkodzeniem podczas transportu.
  • Wygoda: Szufladka powinna łatwo wysuwać się i wsuwać, ale jednocześnie dobrze przylegać do nasuwki, aby zapobiec niekontrolowanemu otwarciu pudełka i wypadnięciu produktu.
  • Estetyka: Pudełka wysuwane mają wyjątkowo atrakcyjny wygląd. Często posiadają ciekawe nadruki i elementy brandingu, takie jak logo, wykonane metodą tłoczenia czy hot stampingu. To nie tylko zwiększa ich estetyczną atrakcyjność, ale również skuteczność promocyjną. Powierzchnia okleiny często uszlachetniona jest folią matową, błyszczącą lub soft touch, czy lakierem UV, co nie tylko chroni zadrukowaną powierzchnię przed porysowaniem, zabrudzeniem i zniszczeniem, ale również dodaje opakowaniu bardzo eleganckiego wyglądu.
  • Możliwość dostosowania: Pudełka szufladkowe mają duże możliwości dopasowania pod względem materiałów i rozmiarów, kształtów, kolorów i wzorów, aby sprostać potrzebom konkretnych produktów.
  • Opłacalność: Przy produkcji pudełek wysuwanych powinna zostać zachowana równowaga między kosztem produkcji a jakością. W Irbox oferujemy bardzo korzystne ceny opakowań, przy jednoczesnej doskonałej jakości.
Udostępnij