Laminowanie

Start - Nasze usługi - Laminowanie
Laminowanie

Laminowanie (foliowanie) jest jedną ze standardowych technik uszlachetniania druku polegającą na nałożeniu folii z tworzywa sztucznego na zadrukowany arkusz papieru czy kartonu. W laminowaniu na gorąco wykorzystuje się folię z warstwą kleju. Przy pomocy rozgrzanego cylindra laminat zostaje przytwierdzony do arkusza. W metodzie laminowania na mokro, klej zostaje nałożony osobno, a następnie jest nałożona folia, która poprzez dociskanie, przytwierdzana jest do arkusza.

Foliowanie sprawia, że powierzchnia wydaje się bardziej błyszcząca, jedwabista lub matowa – oczywiście wszystko zależy od konkretnego rodzaju folii, na który się zdecydujemy do naszej pracy. Dodatkowo folia chroni nasz wydruk przed wilgocią, zabrudzeniem, ścieraniem i promieniami UV.

Swoim Klientom oferujemy standardowe foliowanie błyszczące lub matowe, a także Soft Touch, Anti-Scratch i inne. Szeroki wachlarz technik pozwala na dopasowanie sposobu uszlachetnienia do potrzeb Klienta.

Podstawowe metody foliowania

Foliowanie błyszczące
Nakładanie na powierzchnię arkusza błyszczącej folii transparentnej, która nie tylko chroni druk, ale także poprawia jego kolory.

Foliowanie matowe
Jest tym samym co jego błyszczący odpowiednik z tą różnicą, że stosuje się folie matowe, aby pominąć efekt blasku. Stosowane jest np. w przypadku zabezpieczenia druku przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Foliowanie Soft Touch
W tym procesie jako laminat firma Follak wykorzystuje popularną folię soft touch, którą nasi klienci określają jako aksamitną i przyjemną w dotyku.

Foliowanie Anti-Scratch
Jeżeli foliowany produkt ma być niezwykle intensywnie i długo użytkowany to powinniśmy rozważyć użycie folii matowej Anti Scratch. Taka folia pozwala nie tylko na uzyskanie znakomitego wyglądu wydruku, lecz także chroni go przed zarysowaniami, ponieważ jest jeszcze bardziej odporna na wszelkie zarysowania niż zwykła folia matowa. Folia ta nie nadaje połysku i jest delikatna w dotyku. Nadaje się do aplikacji wysokiej jakości prestiżowych opakowań, materiałów reklamowych, katalogów czy okładek książek.

Na życzenie Klienta możemy zastosować również inne techniki foliowania: strukturalne, metaliczne, holograficzne lub z wykorzystaniem folii poliestrowej PET.

Udostępnij