Dzień Flagi RP – Zespół Ludowy Pieśni i Tańca “Mazowsze” w naszych przyłbicach ochronnych

Start - COVID-19 - Dzień Flagi RP – Zespół Ludowy Pieśni i Tańca “Mazowsze” w naszych przyłbicach ochronnych
Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze - hymn Polski, przyłbice ochronne - producent, Warszawa

Kwartet solistów Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”  W NASZYCH PRZYŁBICACH OCHRONNYCH wykonał hymn Polski w ramach uroczystości z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, która odbyła się dziś na Placu Zamkowym w Warszawie! <3

Zapoznaj się z ofertą produkcji przyłbic ochronnych i złóż zamówienie >>>

Flaga Polski powiewa na wieży zegarowej Zamku Królewskiego

Flaga Polski powiewa na wieży zegarowej Zamku Królewskiego#wieszwięcej #DzieńFlagi Zobacz więcej: https://www.tvp.info/47846849/flaga-polski-powiewa-na-wiezy-zegarowej-zamku-krolewskiego

Opublikowany przez tvp.info Sobota, 2 maja 2020

Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda przed południem wzięli udział w uroczystym podniesieniu Flagi Państwowej RP na wieży zegarowej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Podniesienie flagi odbyło się w asyście wojskowej; przed uroczystością z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, kwartet solistów Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” wykonał hymn Polski.

W uroczystości wziął udział również minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Obchodzony 2 maja Dzień Flagi RP ustanowiono w 2004 roku; dzień ten jest też świętem Polonii i Polaków za granicą. Historycznie polskie barwy narodowe wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. W symbolice polskiej flagi biel pochodzi od bieli orła , będącego godłem Polski i bieli Pogoni – rycerza galopującego na koniu – godła Litwy. Oba godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych. Na naszej fladze biel znalazła się u góry, ponieważ w polskiej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła.

Źródło: TVP Info

 

Udostępnij