Pudełka reklamowe w strategii promocji marki

Start - Marketing - Pudełka reklamowe w strategii promocji marki
Laminowanie

Działania reklamowe odgrywają istotną rolę w promocji i rozwoju każdej firmy. W zależności od reprezentowanej branży możemy je realizować na różne sposoby. Jednym z nich są pudełka reklamowe, które znajdują zastosowanie jako:

  • opakowania prezentowe,
  • opakowania PR-owe,
  • opakowania produktowe.

Decydując się na wykorzystywanie pudełek reklamowych do promocji marki warto upewnić się, że zamiast reklamy nie staną się one antyreklamą naszej firmy lub marki. Co mamy przez to na myśli?

Każdy wyrób poligraficzny dedykowany do promocji firmy powinien się odznaczać wysoką jakością wykonania oraz trwałością. Nieestetyczna, niechlujna i nietrwała wizytówka z pewnością nie pomoże nam zbudować wizerunku rzetelnego partnera w biznesie. To samo dotyczy opakowań reklamowych. Dlatego przygotowując upominki świąteczne dla najważniejszych klientów firmy i kontrahentów warto postawić na pudełka reklamowe wysokiej jakości – estetyczne, a zarazem trwałe. Preferencyjnie takie, których ekskluzywny charakter podniesie prestiż marki i jej wartość w oczach obdarowanych klientów i kontrahentów. W tym celu bardzo dobrze sprawdzają się pudełka reklamowe typu rigid box.

Pudełka reklamowe typu rigid box

Pudełka reklamowe typu rigid box to rodzaj pudełek prezentowych produkowanych ze sztywnej tektury introligatorskiej i oklejanych papierami ozdobnymi barwionymi w masie albo zadrukowanymi i uszlachetnionymi papierami powlekanymi. Oklejane pudełka rigid box mogą być produkowane maszynowo, co znacząco przyspiesza realizację zamówień, jednocześnie obniżając koszty wyprodukowania pojedynczego opakowania.

Za wyborem pudełek reklamowych typu rigid box przemawia przede wszystkim wysoka trwałość i estetyka opakowania. Nie bez znaczenia jest tu również możliwość dowolnej personalizacji pudełka, które może stanowić czynny głos w dialogu między marką a klientem. Pudełka reklamowe są oferowane w szerokiej gamie typów i rodzajów, jako pudełka z wieczkami, pudełka wysuwane czy pudełka z zamknięciem magnetycznym. Ich wybór powinien być podyktowany przede wszystkim przeznaczeniem opakowania reklamowego, jak również specyfiką branży, w której działa dana marka.

Udostępnij