Pudełka na wymiar – uniwersalne opakowania do licznych zastosowań

Start - Marketing - Pudełka na wymiar – uniwersalne opakowania do licznych zastosowań
Ozdobne pudełka z własnym nadrukiem, pudełka magnetyczne

Tekturowe pudełka na wymiar to niezwykle uniwersalne opakowania, których zastosowania możemy wymieniać naprawdę długo. Wykorzystuje się je m.in. jako:

  • opakowania produktowe jednostkowe,
  • opakowania produktowe zbiorcze,
  • opakowania wysyłkowe,
  • opakowania w sprzedaży e-commerce,
  • opakowania reklamowe,
  • opakowania PR-owe.

Mnogość i różnorodność zastosowań pudełek na wymiar wynika z praktycznie nieograniczonych możliwości procesu produkcji, w ramach którego możemy wykonać pudełka na wymiar w dowolnej technologii. Największą popularnością cieszą się pudełka typu rigid box, co wynika przede wszystkim z wysokiej estetyki oferowanych wyrobów gotowych oraz ich podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Pudełka na wymiar typu rigid box produkuje się ze sztywnej tektury introligatorskiej, dzięki czemu są naprawdę trwałe i odporne na wiele czynników niszczących. Dodatkowym atutem technologii rigid box jest możliwość oklejenia pudełek papierami ozdobnymi barwionymi w masie albo zadrukowanymi i uszlachetnionymi papierami powlekanymi, co przekłada się na praktycznie nieograniczone możliwości tworzenia spersonalizowanych opakowań, tak pod względem kształtu i rozmiaru, jak i walorów wizualnych.

Pudełka na wymiar – opakowania dostosowane do indywidualnych potrzeb

Pudełka na wymiar są oferowane w różnych kształtach i rozmiarach, jak również w licznych wariantach budowy. Mogą to być pudełka z wieczkiem (popularne denko plus wieczko), pudełka szufladowe (nazywane również wysuwanymi) oraz pudełka zamykane na magnesy. Swoboda wyboru rodzaju opakowania pozwala na jego dobór adekwatnie do sytuacji oraz zawartości. Jednocześnie szeroki wachlarz możliwości pozwala na tworzenie opakowań nietypowych i niestandardowych , które na długo pozostają w pamięci klientów i kontrahentów przyczyniając się do budowania rozpoznawalnego wizerunku marki.

Zlecając wykonanie pudełek na wymiar konkretnej firmie warto się upewnić, że korzysta ona z wysokogatunkowych surowców. To właśnie jakość surowców zastosowanych w procesie produkcji decyduje o prezencji wyrobu gotowego, jego funkcjonalności i trwałości – aspektach o niebagatelnym znaczeniu dla wizerunku marki.

Udostępnij